loader

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ İÇİN SUNULAN HİZMETLER

Üretim Santralleri İçin Çözümlerimiz

Genel İzleme Ekranı:

Firma/Saha/Santral özelinde yatırımınızı izleyebilirsiniz. Saha ve Santral Durumları, Anlık Güç, Saatlik ve Günlük Üretimler, Kapasite Faktörü, Performans Oranı, Emreamadelik Ortalamaları bu bölümde sizlere sunulmaktadır.

Orta Gerilim (OG) Şebeke İzlenmesi:

Enerji Kalite Kaydedicisi (EKK) cihazından toplanan veriler ile sizlere izleme ve analiz hizmeti sunuyoruz. Faturalandırmaya esas üretim ve tüketimler bu kısımda detaylı olarak sunulmaktadır. Deman aşımı konusunda oluşturacağımız alarmlar ile sizleri anında SMS ve E-mail ile uyararak ceza almanızı engeliyoruz. Trafodan alınan verilerin işlenmesi de bu bölümde yapılmaktadır.

Alçak Gerilim Tarafının İzlenmesi:

AG dağıtım ve kontrol panosundan gelen veriler bu bölümde toplanır analiz edilir.

Analiz Bölümü:

Bu kapsamda sahadan toplanan veriler istenilen tarih ve zaman sıklığında seçilerek talep ettiğiniz şekilde grafik, excel, jpeg vb. formatlarda sizlere sunulmaktadır. Geçmişe dönük analizler yapılabilmektedir. Yönetici özetleri hazırlayabilirsiniz.

Raporlama Bölümü:

Standart olarak hazırlanan günlük, haftalık aylık raporları hızlı bir şekilde yazılımdan indirebilirsiniz.

Muhasebe Bölümü:

Bu bölümde yazılımız günlük üretimleriniz ve tüketimleriniz hesaplar. Muhasebesel hesaplamalar için gerekli olan Merkez Bankası günlük dolar kuru merkez bankasının sitesinden otomatik alınır. Muhasebesel hesaplamalar yapılır.

  • Işınıma göre üretmeniz gereken tahmini enerji miktarını karşılığını mevcut üretimlerinizle karşılaştırabilirsiniz.
  • Üretime göre Türk Lirası olarak sizin ay sonunda Dağıtım Şirketine keseceğiniz fatura miktarının rapor halini bu bölümde bulabilirsiniz.
  • Dağıtım Şirketinden gelecek Sistem Kullanım Bedeli düşülmüş fatura miktarının Türk Lirası cinsinden rapor halini bu bölümde bulabilirsiniz.
  • Dağıtım Şirketinden gelecek Tüketime Esas fatura miktarını Türk Lirası cinsinden bu bölümde bulabilirisiniz.
EDAŞ SCADA İzleme Bölümü:

Bağlantı anlaşması kapsamında kurulan EDAŞ SCADA sistemine gönderilen verileri bu bölümde izleyebilirisiniz. Olası bir şebeke bazlı kesintide kesintinin nereden kaynaklandığını hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

İnvertör ve İnvertörün İzin Vermesi Durumunda String Özelinde İzleme:

Bu kapsamda invertör ve string bazında izleme ve analiz hizmeti sunuyoruz. İnvertörlerde kesinti ve/veya kısıtlama olması durumunda oluşturacağımız alarmlar ile sizleri SMS ve e-mail ile uyarıyoruz. Bu sayede üretim kayıplarınızı minimum indirebilirsiz. Ayrıca invertörleri de kendi içlerinde karşılaştırarak performansı düşük olan invertörler konusunda size uyarıyoruz.

Meteorolojik İstasyonların İzlenmesi:

Bu kapsamda sahanızda mevcut ise meteorolojik istasyonlardan alınan veriler ile üretim tahminleri oluşturulmaktadır. Bu üretim tahminleri mevcut üretimleriniz ile aynı grafik üzerinde gösterilerek, üretim analizleri yapılmaktadır. Radyasyon, sıcaklık ve rüzgar dataları sürekli olarak kaydedilir.

Röle, Analizör ve Sensör İzlenmesi:

Sahada bulunan tüm rölelerden, analizörlerden ve sensörlerden gelen durumları ve alarmları sizlere SMS ve e-mail ile gönderiyoruz. Bu sayede arızalara anında müdehale ediliyor ve sahaya izinsiz girişleri engellemiş oluyoruz.